LOKALNA AKADEMIA CISCO

darmowe szkolenie w systemie e-learningowym

kurs: IT Essentials – PC Hardware and Software

Globalna strona Cisco Networking Academy
oraz dostep do platformy e-learningowej:

cisco

W maju 2015 roku powstała w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Krakowie Lokalna Akademia sieciowa firmy Cisco, która działa dzięki wsparciu Academy Support Center przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Akademia będzie realizowała swoje zadania w ramach programu Cisco Networking Academy (CNA).

CISCO jest największym na świecie producentem profesjonalnych rozwiązań sieciowych i zarazem ośrodkiem szkolącym w zakresie sieci komputerowych. Fakt ten stwarza ogromne możliwości rozwojowe uczniów naszej szkoły i zwiększa ich szanse na rynku pracy.

W ramach akademii nasi uczniowie mogą bezpłatnie przystępować do kursu IT Essentials. Kurs IT Essentials PC Hardware and Software jest autoryzowanym szkoleniem przygotowującym do zdawania egzaminu certyfikacyjnego Comp TIA A+. Potwierdzeniem ukończenia kursu jest Certyfikat Cisco Network Academy, który jest poszukiwanym przez pracodawców z branży IT potwierdzeniem wysokich kwalifikacji zawodowych. Szkolenie odbywa się na platformie CISCO.

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Kurs IT Essentials to podstawowy kurs w ofercie programu Cisco Networking Academy.

Kurs IT jest kursem bardzo praktycznym, zorientowanym w kierunku przyszłego zatrudnienia, dlatego obejmuje wiedzę przydatną podczas codziennej pracy oraz pomaga kierować i planować przyszła karierę w branży IT. Kurs przygotowuje do uzyskania certyfikatu, który potwierdza zdobytą wiedzę i skutecznie pomaga wyróżnić się spośród innych kandydatów na rynku. Kurs jest także podstawą dla innych, bardziej zaawansowanych, kursów sieciowych. Dostępny jest w języku polskim. Kurs w programie integruje tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, e-learning oraz symulatory.

Każda osoba biorąca udział w kursie otrzymuje konto w portalu Akademii Cisco, uzyskując tym samym dostęp do materiałów kursowych (on-line). Program Cisco Networking Academy realizuje w praktyce hasło nauczania internetowego (e-learning). Centralny serwer edukacyjny CNAMS udostępnia akademiom pełny zestaw materiałów dydaktycznych oraz narzędzi do zarządzania wszystkimi aspektami programu. Dodatkowo CNAMS umożliwia bieżące testowanie nabytej przez słuchaczy wiedzy, śledzenie postępów nauczania oraz utrzymywanie odpowiedniej jakości kształcenia.

Program kursu IT Essentials: PC Hardware and Software

• Wstęp do komputera osobistego
  • Procedury laboratoryjne i stosowanie narzędzi
  • Montaż komputera
  • Omówienie konserwacji profilaktycznej
  • Systemy operacyjne
  • Sieci
  • Laptopy
  • Urządzenia mobilne
  • Drukarki
  • Bezpieczeństwo
  • Profesjonalista IT
  • Zaawansowane rozwiązywanie problemów

Zapisy do Lokalnej Akademii CISCO

1. Aby zapisać się na kurs należy skontaktować się z instruktorem akademii w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Krakowie.

Instruktor Akademii Cisco:

• Mańkowska Paulina
  1. Po zarejestrowaniu przez instruktora w CNA uzyskanie tymczasowego loginu i hasła
  2. Zalogowanie się na stronie akademii: https://www.netacad.com/
  3. Podczas pierwszego logowania w internetowym systemie Akademii Cisco należy uzupełnić swoje dane osobowe
  4. Ustalenie własnej stałej nazwy logowania i hasła

Certyfikat CISCO

Warunki otrzymania certyfikatu Cisco IT Essentials: PC Hardware and Software:

• zdanie egzaminu końcowego – Final
  • egzamin obejmuje materiał z rozdziałów 1-12