Zalecenia MEN dotyczące wyjazdów na wypoczynek zagraniczny podczas wakacji 2016

1. Rodzice i organizatorzy wypoczynku powinni zapoznać się z informacjami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych o możliwości wystąpienia zagrożenia na terenie kraju, związanego z wypoczynkiem dziecka, a także o zasadach zachowania i postępowania w przypadku zagrożenia podczas pobytu za granicą.
  2. Rodzice powinni upewnić się, czy organizatorzy, kierownicy wypoczynku mają ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi, dyżurnymi.
  3. Rodzice uczniów ZSZ Nr 2 lub pełnoletni uczniowie powinni przed wyjazdem za granicę poznać kraj, do którego wyjeżdżają  – dlatego poleca się wejść na następujące strony internetowe: msz.gov.pl (strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych), msz.gov.pl/pl/ipolak oraz stronę www.bezpiecznienastoku.pl
  4. Dodatkowe ważne informacje można znaleźć na stronach internetowych policji, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Życzymy bezpiecznych i pełnych wypoczynku wakacji

Dyrekcja i nauczyciele ZSZ Nr 2 w Krakowie