„Biblioteka informuje poleca, zaprasza”

Kiedy zbliżają się święta, wielu spośród nas wpada w podniecenie i rozpoczyna gorączkowe przygotowania: gruntowne porządki, gotowanie, wysyłanie życzeń, a przed Bożym Narodzeniem kupowanie prezentów. Inni postanawiają odciąć się od tradycji wspólnego zasiadania przy rodzinnym stole, powtarzania tych samych gestów, słów i wyjeżdżają. I jedni i drudzy, niezależnie od miejsca swego pobytu, spędzają jednak święta w inny sposób niż dni powszednie wypełnione pracą.

Jeżeli interesujesz się tradycjami polskimi związanymi ze świętami wypożycz z biblioteki szkolnej pięknie ilustrowane ksiązki: ENCYKLOPEDIA TRADYCJI POLSKICH, POLSKIE TRADYCJE DOROCZNE, ROK POLSKI, NA POLSKIM STOLE PRZEPISY I TRADYCJE SZLACHECKIE, PRZYSMAKI POLSKIEGO STOŁU. Znajdziesz tu wiele ciekawych, oryginalnych przepisów ilustrowanych rysunkami i fotografiami.

Biblioteka szkolna życzy wszystkim uczniom i pracownikom Szkoły Rodzinnych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.