Co dzisiaj przynieśliby Trzej Królowie?

wpis w: Aktualności | 0
Jak myślicie…
Wróciliśmy do szkoły po magicznym czasie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowym Roku. Jutro przed nami kolejne święto – święto Trzech Króli.
Trzej Królowie przynieśli małemu Jezusowi w darach: złoto, mirrę oraz kadzidło.
Jak myślicie jakie dary królowie złożyliby dzieciątku XXI wieku?
Patron naszej kawiarenki Pan prof. Ryszard Tadeusiewicz (polski automatyk i informatyk, profesor nauk technicznych, trzykrotny rektor Akademii Górniczo-Hutniczej) zaproponował:
• zamiast złota:
„Dziś nośnikiem władzy i wartości nie jest więc złoto, ale informacja oraz dostęp do zasobów wiedzy. Mówimy o społeczeństwie informacyjnym, o gospodarce opartej na wiedzy, więc dzisiejszym odpowiednikiem złota byłby komputer z dostępem do Internetu!”
• zamiast Mirry – bilet na podróż dookoła świata
• zamiast Kadzidła – bon gwarantujący pełny dostęp do najnowszych metod leczenia
Jeżeli chcesz dowiedzieć się dlaczego? Uczniowie naszej szkoły spotkają się w kawiarence i po przeczytaniu felietonu „Dary Trzech Króli w 2011” i jego analizie będą delektować się smakiem gorącej czekolady w ten zimowy czas.
„Oczywiście przytoczone wyżej pomysły nowych darów Trzech Króli nie wszystkim się spodobają. Jednak nawet tych z Państwa, którzy się z autorem tu nie zgodzą, zachęcamy do tego, by pomyśleli jak bardzo zmienił się świat od narodzin Chrystusa – a jak bardzo aktualna jest ciągle Jego nauka…
Co na to odpowie nasz ksiądz Kolbusz podczas spotkania? Zapraszamy. Szczegółowe informacje u naszej Pani Pedagog Katarzyny Ptaszek.