Dar krwi – darem serca, akcja oddawania krwi w ZSZ NR 2

20150203_095910Po  raz trzeci w tym roku szkolnym nasi uczniowie, pokazali, że mają wielkie serca i …nie boja się igły!

Oddając krew dajemy innym cząstkę siebie, dzielimy się z ludźmi tym, czego niczym nie można zastąpić.

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Hutniczym Klubem Honorowych  Dawców Krwi. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015 odbyły się we współpracy z tym Klubem dwie akcje oddawania krwi w ZSZ nr 2 w Krakowie. Wzięło w nich udział ok. 20 dorosłych uczniów  szkoły, którzy oddali ok. 8 litrów krwi. Jak wiadomo , dar krwi jest bezcenny, gdyż nie można go niczym zastąpić, a codziennie wielu ludzi potrzebuje krwi  i preparatów, które przygotowuje się z tej ,,substancji’’. Nasi uczniowie, chętnie angażują się w pomoc innym i udział w takim przedsięwzięciu traktują bardzo poważnie. Są dumni z legitymacji Honorowego Krwiodawcy, którą otrzymują już po udziale w pierwszej akcji oddania krwi. Każdy z nas może być w sytuacji, kiedy będzie potrzebował krwi on sam lub ktoś z jego bliskich. Warto pamiętać, że krwiodawcą może być każdy, zdrowy człowiek, który ukończył 18 lat. Nie bójmy się ukłucia igły. Oddając krew możemy uratować czyjeś życie!

Wszystkim, którzy oddawali już krew, dziękujemy!

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych, tych niezdecydowanych. Następna akcja w ZSZ nr 2 – 03.02.2015r – jak zwykle od godziny 9.00, w sali nr 114.

Małgorzata Korczykowska – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Zobacz galerię: