DLA TYCH MATURZYSTÓW, KTÓRZY CHODZĄ Z GŁOWĄ W CHMURACH :)

„Bułka z masłem” przy angielskiej herbatce!

Zapraszam wszystkich uczniów klasy czwartej,

Na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego.

W każdy poniedziałek o godz. 13.45 wszystkie problematyczne kwestie języka angielskiego staną się dla was przysłowiową „bułką z masłem”

Iza Porębska

„A piece of cake” at tea time!

I kindly invite all of fourth grade students,

Every Monday at 1.45 p.m. – all problematic issues will be blown away and will become “piece of cake” for you.

Mrs. Izabel Porebska

Dla dociekliwych:

Parzenie herbaty było przywilejem gospodyni. Herbaciany napar upowszechnił się dopiero na początku XIX wieku za sprawą Anny, Siódmej Księżnej Bedford. To ona wprowadziła zwyczaj picia herbaty około czwartej czy piątej, by zaspokoić atak głodu pomiędzy zwyczajowym lunchem w południe a wieczornym obiadem. To tak zwany czas na herbatę – teatime.

Jednakże nie pijano herbaty z „bułką z masłem” a z kanapeczkami z masłem i zielonym ogórkiem!