Innowacja pedagogiczna ,,Dawne Smaki”

slow-foodW roku szkolnym 2015/2016 przeprowadzona była innowacja pedagogiczna ,,Dawne Smaki”. W zajęciach innowacyjnych brali udział uczniowie klasy 3TG. Innowacja ukierunkowana była na promocję żywności tradycyjnej, jak najmniej przetworzonej, żywności potocznie określonej jako „slow food”.W ramach innowacji uczniowie zapoznali się z metodami wykorzystywanymi w technologii „slow”, takimi jak wędzenie, duszenie, marynowanie, dojrzewanie, wyciskanie. Po zajęciach odbywała się degustacja wyrobów uczniów, był to niewątpliwie najbardziej wyczekiwany moment programu innowacyjnego. Uczniowie przekonali się, że żywność ta ma nie tylko unikatowy smak i zapach, ale też większą wartość odżywczą. Autorkami programu innowacji były Barbara Adamczewska i Julia Czarna.