Zaatakowani hałasem!!!

Na szczęście dla nas,  nasza szkoła jest zlokalizowana w bezpiecznej strefie Krakowa jeśli chodzi o hałas.

Możesz sam  to sprawdzić  na interaktywnej mapie hałasu  dla Krakowa – link: http://msip2.um.krakow.pl/

Mapa hałasu dla miasta Krakowa

Wokół naszej szkoły cicho i  bezpiecznie J

Porównaj wartość decybeli koło naszej szkoły z innymi obszarami w Krakowie – wygrywamy ciszą:), a dodatkowo nie zapominaj -zawsze możesz  odpocząć w wyznaczonych miejscach w naszej szkole – skonkretyzowana strefa ciszy i relaksu nadal będzie wyznaczona w określonej części budynku naszej szkoły.

Decybele  (dB)  -natężenie  wokół naszej szkoły –

Wartości podane poniżej należy traktować jako orientacyjne i przybliżone. Ponadto, w przestrzeni otwartej, natężenie dźwięku ze źródła punktowego spada z kwadratem odległości, dlatego podane wartości dotyczą poziomu natężenia w standardowej (niewielkiej) odległości od źródła dźwięku, czyli charakterystycznej dla jego odbioru:

1. 10 dB – szelest liści przy łagodnym wietrze
  2. 20 dB – szept
  3. 30 dB – bardzo spokojna ulica bez ruchu
  4. 440 dB – szmery w domu
  5. 50 dB – szum w biurach (NASZA SZKOŁA JEST W TYM OBSZARZE)
  6. 60 dB – odkurzacz
  7. 70 dB – wnętrze głośnej restauracji, darcie papieru, wnętrze samochodu
  8. 80 dB – głośna muzyka w pomieszczeniach, trąbienie
  9. 90 dB – ruch uliczny
  10. 100 dB – motocykl bez tłumika
  11. 110 dB – piła łańcuchowa
  12. 120 dB – wirnik helikoptera w odległości 5 metrów
  13. 140 dB – start myśliwca
  14. 160 dB – eksplozja petardy
  15. 190 dB – start statku kosmicznego
  16. 220 dB – eksplozja bomby atomowej
  17. 300–350 dB (huk był słyszalny z odległości 3200 kilometrów) – wybuch wulkanu Krakatauw Indonezji – prawdopodobnie najgłośniejszy w historii wyemitowany dźwięk na Ziemi.